Prázdny

zdravá
cesta
životom

Volám sa Richard Zvolánek a som zakladateľom spoločnosti Carib Seamoss s.r.o. Mohli ste o mne počuť skrz horský ultra beh, čo sú bežecké preteky na 100 a viac kilometrov v prevažne horskom prostredí. Alebo ako o fruitariánovi/vitárianovi. Takisto som vybehol a zbehol osem Tatranských štítov za 27 hodín nonstop, či držal očistné pôsty na vode alebo aj bez nej.

Prázdny
Prázdny
Prázdny

naša cesta

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Počas športovej bežeckej kariéry som hľadal možnosti, ako sa prostredníctvom stravy zlepšiť nie len v športe, ale si udržať aj plné zdravie, ktoré je pre výkonnostného športovca prioritou. Aby som zvýšil svoj výkonnostný potenciál pri zdolávaní vytrvaleckých bežeckých súťaží, od roku 2013 som prešiel na vitariánsku a neskôr vegánsku stravu. Po ukončení bežeckej kariéry som začal zisťovať, že kvalita predávaného čerstvého ovocia a zeleniny už nie je ani zďaleka taká, čo bývala. Preto som začal hľadať spôsob, ako si v strave zachovať pravidelný prísun minerálov a vitamínov. Nikdy som nebol zástancom chemických tabletkových foriem doplnkov výživy, kvôli ich často netransparentného zdroja, nedostatočnej vstrebateľnosti a chemickej úprave. Preto som hľadal niečo, čo je prírodného charakteru a môžem to konzumovať, čo najmenej upravené, aby telo malo, čo najväčšiu vstrebatelnosť.

Práve v roku 2021 sa ku mne dostala informácia o riase Seamoss (u nás známej pod názvom Írsky mach), super potravine, ktorú majú denne v jedálničku obyvatelia Karibských ostrovov. Pre jej širokú škálu desiatok minerálov a vitamínov sa z nej ukázalo presne to, čo som hľadal. Začal som si o tom zisťovať potrebné informácie. Hlavne o blahodarných účinkoch tejto super potraviny a po zadovážení Seamoss riasy priamo z Karibiku sa začal celý proces vymýšľania vhodného receptu a testovania. Po tom ako sa potvrdili pozitívne účinky tento riasy, rozhodol som sa založiť firmu Carib Seamoss s.r.o. a začať vyrábať potraviny zo Seamoss riasy pre ľudí, ktorí sa takisto zaujímali o kvalitu konzumovaných potravín. Tak som novú etapu, kedy už nebudem iba pasívne vzdelávať širokú verejnosť o zdravej strave a športe prostredníctvom svojho blogu richardzvolanek.sk, ale prejdem už aj na aktívnu výrobu a predaj zdravých potravín.

Prázdny
Prázdny

Naša vízia

V roku 2023 firma Carib Seamoss s.r.o. začala s oficiálnou výrobou potravín z morskej riasy Seamoss. Pre udržatelnosť kvality vyrábaných produktov sa vyberá vždy iba z produktov nekompromisne vysokej kvality a dbá sa na kvalitu výrobného procesu, lebo vo firme Carib Seamoss s.r.o. veríme, že to je jediná udržateľná cesta.

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Zlepšenie kvality jedálnička každého, kto sa zaujíma o zdravý životný štýl

Prázdny
Prázdny
Prázdny

Prispievať k vedomejšej starostlivosti
o vlastné telo

Prázdny
Prázdny
Prázdny

Robiť to poctivo, kvalitne
a transparentne

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...